II etap Konkursu Technicznego - TALENTY DLA FIRM już za nami !
Drugi etap Konkursu Technicznego  "TALENTY DLA FIRM"  już za nami !
12 listopada 2021
 dwie drużyny ze Świdnicy złożone z uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Zespołu Szkół Mechanicznych, pod patronatem firmy AAM oraz DAICEL, stanęły do konkursu międzynarodowego w Hradec Kralove.   W konkursie, poza drużynami ze  Świdnicy, wzięło udział osiem drużyn, które zwyciężyły w konkursach na szczeblu powiatowym Kraju KralovoHradeckiego.

Drużyny miały trzy godziny czasu na skonstruowanie platformy trzypoziomowej z ruchomą windą sterowaną automatycznie. Wszystkie drużyny poradziły sobie znakomicie i ukończyły zadanie przed czasem. To co zadecydowało o zwycięstwie, to dokładność wykonania, zgodność z instrukcją, podział zadań i współpraca.

Wśród trzech wyróżnionych drużyn znalazła się drużyna ze Świdnicy pod patronatem firmy AAM w składzie: Marcel Walczykiewicz (ZSM), Szymon Śliwak (ZSM), Oskar Uchański (ZSM), Stanisław Błocha (Sp nr 6), Maja Mikosz (SP nr 6) i Patryk Gaładyn (Sp nr 6). Drużyna wspierana była przez przedstawiciela firmy AAM pana Marcina Śliwkę oraz pana Jarosława Natanka z Zespołu Szkół Mechanicznych.

T właśnie ta drużyna pojedzie na finał konkursu, który odbędzie się 22 kwietnia 2022 roku w Pradze.

Emocje już za nami i choć czuć było ducha rywalizacji, to, jak powiedział przedstawiciel firmy AAM Marcin Śliwka, nie o wynik tutaj chodziło a o dobrą zabawę i pomoc młodym ludziom w odnalezieniu się na rynku pracy – „technicznym” rynku pracy.

Serdecznie gratulujemy !!!

Konkurs został zorganizowany w ramach projektu “TALENTY DLA FIRM W CZESKO–POLSKIM PRZYGRANICZU II”, który jest realizowany jest przez Sudecką Izbę Przemysłowo-Handlową w Świdnicy oraz Izbę Gospodarczą Kraju KralovoHradeckiego.

Projekt "Talenty dla firm w czesko-polskim przygraniczu II", CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_008/0002109 jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 

Copyright © 2022 Sudecka Izba Przemysłowo Handlowa w Swidnicy

Design by Graff