"CZESKI" ŚWIDNICKI GRYF

17 grudnia 2013 roku w Sudeckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Świdnicy wręczono "Świdnickie Gryfy" – prestiżowe nagrody gospodarcze przyznano Czechom w ramach projektu wspierającego biznes na pograniczu.

Dwa miasta partnerskie, Świdnica i Trutnow (cz: Trutnov), rozpoczęły realizację projektu pn. „Miasta Trutnov i Świdnica wspierają przedsiębiorczość”. Jednym z kluczowych elementów projektu jest promocja firm i produktów powstających na pograniczu polsko-czeskim. 17 grudnia podczas Polsko-Czeskiej Gali Przedsiębiorczości zostały wręczone statuetki Świdnickiego Gryfa dla Wybitnej Osobowości Pogranicza i Najlepszej Firmy Transgranicznej. Uroczystość zorganizowana we współpracy z Sudecką Izbą Przemysłowo-Handlową w Świdnicy odbyła się w siedzibie Izby, a udział w niej wzięli przedsiębiorcy z Polski i z Czech.
W kategorii „Najlepsza Firma Transgraniczna” nominowano:
KASPER HOLDING s.r.o. – przedsiębiorstwo z branży budowlanej i producent konstrukcji drewnianych. Od 16 lat działa również na rynku polskim i ma w Gliwicach swoją spółkę-córkę. Trutnowska firma należy do najlepiej wyposażonych i najnowocześniejszych zakładów zajmujących się  obróbką drewna w Republice Czeskiej.
AUTOSTYL a.s. –  znany i ceniony dealer marki Škoda, marki Peugeot i Toyota. Spółka  prowadzi także centrum zapewniające kompleksowe usługi dla kierowców, łącznie ze sprzedażą samochodów używanych, likwidacją szkód ubezpieczeniowych i dużą wypożyczalnią samochodów, z ofertą ok. 120 samochodów.
Step TRUTNOV a.s. – producent i dostawca najnowszych technologii w dziedzinie przemysłu i energetyki, m.in. kotłów do spalania wszelkiej biomasy, zbiorników, wymienników ciepła, grzejników wody itp. przeznaczonych dla przemysłu i rolnictwa.
Świdnickim Gryfem, prestiżową nagrodą gospodarczą, uhonorowano KASPER HOLDING.
Statuetkę dla „Wybitnej Osobowości Pogranicza” otrzymał Jan Kranát, który od 1999 roku prowadzi spółkę akcyjną Autostyl a.s. Trutnov. Jan Kranát wspiera kulturę, sport i działalność  społeczną. Jego firma jest głównym partnerem trutnowskiego Centrum Wolnego Czasu UFFO oraz jednym z głównych sponsorów pierwszej ligi drużyny kobiet  w koszykówce KARA Trutnov. Jan Kranát aktywnie działa również w trutnowskim oddziale Regionalnej Izby Gospodarczej. Niestety, sam  laureat nie mógł przyjechać do Świdnicy, a w jego imieniu statuetkę odebrał Jaromir Fábera

Copyright © 2022 Sudecka Izba Przemysłowo Handlowa w Swidnicy

Design by Graff