II etap Konkursu Technicznego - TALENTY DLA FIRM - drużyna ze Świdnicy na podium !!

Świdnicka drużyna pod patronatem firmy SONEL na podium !  11 listopada 2022 r dwie drużyny ze Świdnicy, złożone z uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 i 8, Zespołu Szkół Mechanicznych oraz Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych, pod patronatem firmy AAM oraz SONEL, stanęły do konkursu międzynarodowego TALENTY DLA FIRM w Hradec Kralove.   W konkursie, poza drużynami ze  Świdnicy, wzięło udział sześć drużyn, które zwyciężyły w konkursach na szczeblu powiatowym Kraju Kralovo-Hradeckiego.

W tym roku zadaniem konkursowym była konstrukcja dźwigu obrotowego. Wszystkie drużyny poradziły sobie znakomicie i ukończyły zadanie przed czasem. To co zadecydowało o zwycięstwie, to dokładność wykonania, zgodność z instrukcją, podział zadań i współpraca.

Drużyny ze Świdnicy zajęły kolejno czwarte (drużyna firmy AAM) i trzecie (SONEL) miejsce. Przypominamy, że obie drużyny zwyciężyły w konkursie lokalnym 12.10.2022 r. w Świdnicy. Drużyna firmy SONEL, która dostała się do ścisłego finału składała się z zawodników: Damian Łukasiewicz (ZSB-E), Jakub Tomczak (ZSB-E), Bartosz Siczek (ZSB-E), Maciej Kijek (SP nr 8), Róża Owczarek (SP nr 8), Ewa Staręga (SP nr 8). Zwodnicy wspierani byli przez przedstawiciela firmy SONEL pana Mariusza Wyrobę  oraz pana Przemysława Matejczuka z Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych.

To właśnie ta drużyna pojedzie na finał konkursu, który odbędzie się w czerwcu 2023 roku w Pradze.

Serdecznie gratulujemy !!!

Konkurs został zorganizowany w ramach projektu “TALENTY DLA FIRM”, który jest realizowany jest przez Sudecką Izbę Przemysłowo-Handlową w Świdnicy oraz Izbę Gospodarczą Kraju KralovoHradeckiego.

VIDEO: https://www.canva.com/design/DAFRqbV89Z0/NPL9pSr5ir8vM1Azk6ziog/watch?utm_content=DAFRqbV89Z0&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink

Copyright © 2022 Sudecka Izba Przemysłowo Handlowa w Swidnicy

Design by Graff