Informacje dot. sytuacji na pograniczu czesko-polskim

Weszło w życie nowe rozporządzenie covidowe

Żródło: https://www.rynekzdrowia.pl/Prawo/Weszlo-w-zycie-nowe-rozporzadzenie-covidowe-Wazna-zmiana,238632,2.html

31 października wchodzi w życie nowe rozporządzenie covidowe, dotyczące zakazów i nakazów w związku z pandemią COVID-19. Dokument opublikowano w Dzienniku Ustaw 30 października.

Rozporządzenie wprowadza tylko jedną zmianę: przedłuża wszystkie istniejące obostrzenia do 31 grudnia 2022 roku. Dodajmy, że obecnie utrzymany został wyłącznie obowiązek noszenia maseczek w podmiotach leczniczych (m.in. szpitalach, przychodniach, poradniach) oraz aptekach. Już kilka miesięcy wcześniej zrezygnowano z obostrzeń dotyczących podróżowania, czy zasad kwarantanny i izolacji.

W dokumencie przedłużenie obostrzeń argumentowane jest " aktualnie odnotowywaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, jak również
świadczeń opieki zdrowotnej (w tym w warunkach szpitalnych) udzielanych osobom zakażonym tym wirusem oraz sytuacją w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Rzecząpospolitą Polską. 

Przypomnijmy, 30 października potwierdzono 158 zakażeń koronawirusem, dzień wcześniej było ich 806. Tego dnia służby raportowały o 17 zgonach. Natomiast w okresie od 20 do 26 października badania potwierdziły 6656 zakażeń koronawirusem, w tym 1285 ponownych. W tym czasie zmarło 100 osób z COVID-19.

Copyright © 2022 Sudecka Izba Przemysłowo Handlowa w Swidnicy

Design by Graff